Współpraca Converse i DC Comics

Wydawnictwo DC Comics to jedna z dwóch najważniejszych firm działających na amerykańskim komiksowym rynku. W jej „stajni” znajdują się tak znane postacie jak Superman, czy Batman będące swoistymi ikonami komiksowej sztuki. Mimo że od kilku lat DC Comics traci rynek na korzyść swojego głównego rywala, to zeszyty oraz tomy przedstawiające przygody bohaterów należących do tego wydawnictwa wciąż sprzedają się całkiem nieźle.

Nic więc dziwnego, iż firma Converse postanowiła wykorzystać ich wizerunek na produkowanych przez siebie butach, gdyż komiksy pomimo zdecydowanie mniejszych nakładów niż chociażby w połowie lat dziewięćdziesiątych wciąż stanowią bardzo dochodowy biznes, który dodatkowo napędzany jest ciągłymi ekranizacjami. Dodatkowo od kilku lat można zauważyć, iż projektanci chętnie wykorzystują komiksowe klimaty w swoich produkcjach, nic więc dziwnego, że Converse również postanowił iść tą drogą.

W ten oto sposób trampki Converse przyozdobione zostały rysunkami Supermana, Batmana oraz grupy przeciwników obydwu bohaterów, wśród których znaleźli się Lex Luthor, Joker czy Metallo. Rzecz jasna dla wielu klientów nie będzie miało większego znaczenia, że grafiki nawiązują do komiksów, gdyż liczy się ciekawy efekt. Z kolei fani obrazkowych historii z lubością założą na swoje stopy trampki z ich ulubionymi postaciami. W ten oto sposób firmie udało się dogodzić i jednym i drugim, co jest sporą zasługą naprawdę atrakcyjnie wyglądającej kolekcji.