Topy niezależnie od okazji

Wydawać by się mogło, że damskie topy kojarzą się tylko i wyłącznie ze sportem. Nic bardziej mylnego. Coraz częściej spotkać je można w bardziej stylowych kreacjach. Trend ten przebojem wkradł się na Polską scenę modową już jakiś czas temu. Z biegiem czasu projektanci rozwinęli ten produkt tak bardzo, że można dzielić je między innymi na: sportowe, eleganckie, ale i nie tylko.

Sport

Z pewnością aktywne fizycznie kobiety docenią ich kunszt. Na treningi nadają się idealnie. Zarówno w zamkniętych pomieszczeniach (np. na siłowni), jak i na otwartej przestrzeni. Obserwując „biegaczy”, od razu rzucają się w oczy topy. To jeden z najbardziej popularnych elementów garderoby w sportowym świecie. Nic dziwnego, w końcu producenci dostosowują je do pogody – materiał wodoodporny, czy też modele z wentylacją na upalne dni. Trening to nie jedyne ich przeznaczenie. Na co dzień idealnie nadają się do dresów. Każdy w końcu lubi założyć na siebie „coś luźnego”.

Elegancja

elegancki top

Producenci dostrzegli potencjał topów również w świecie eleganckich kreacji. Od dłuższego czasu stosuje się je w najnowszych trendach. Ich klasyfikacja jest niezwykle duża, przykładowo mogą to być: długie, krótkie, czy takie, o różnych kształtach. Tak więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Wyróżnikiem mogą być topy bieliźniane. To zadziwiające, w jak wielu sytuacjach projektanci potrafią ich używać. Kto wie, do czego jeszcze zostaną użyte?

Podsumowanie

Topy to bardzo uniwersalna część garderoby nadająca się zarówno dla osób aktywnych fizycznie, jak i tych chcących wykorzystywać je w codziennych kreacjach. Różnorodność sprawia, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Dłuższe mogą być przykładem bielizny, a krótsze elegancji w wieczornych kreacjach. Nie można zapomnieć o roli sportowej, od której tak naprawdę wszystko się zaczęło. Wynikiem połączenia kilku może być sportowa elegancja. Warto zainteresować się tym tematem. Każdy, kto nie znał tylu ich zastosowań, pewnie nie raz zdziwił się czytając ten wpis.