Ryłko

Ryłko to marka, która jest znana prawie każdemu Polakowi. Salony obuwnicze należące do tej firmy możemy spotkać w zasadzie w każdym większym mieście w kraju, a dzięki Internetowi oferta producenta dociera do najdalszych zakątków świata. Jednakże historia tej firmy zaczęła się niecałe sześćdziesiąt lat temu w Kalwarii Zebrzydowskiej. To właśnie południe Polski miało stać się tym miejscem, które zasłynie z produkcji niesłuchanie markowego obuwia.

Pierwotnie Ryłko było jednoosobowym zakładem założonym przez Stanisława Ryłko, gdzie buty wytwarzane były za pomocą tradycyjnych metod. Jednakże jak to często bywa, oferta znakomitego szewca okazała się tak dobra, iż w jego warsztacie zaczęli pojawiać się kolejni klienci, a sława butów wytwarzanych przez pana Ryłko zaczęła docierać coraz dalej.

ryłko ślubnePrawdziwy rozwój firmy stał się możliwy dopiero w latach dziewięćdziesiątych, gdy w Polsce pojawił się wolny rynek. Właśnie wtedy w Kalwarii Zebrzydowskiej powstała nowoczesna fabryka, której celem było tworzenie profesjonalnych kolekcji, które znajdowałyby uznanie w oczach najbardziej wybrednych klientów.

Polacy szybko docenili markę, co przełożyło się na wyniki finansowe firmy oraz stało się przyczynkiem do uzyskania wielu nagród oraz tytułów, jak np. wyróżnienie „Doskonałość Mody”, czy „Złoty Obcas”. Klienci doceniają nie tylko wysoką jakość oraz bardzo atrakcyjne projekty, ale również fakt, że jest to rdzennie polska firma, która bez żadnego problemu jest w stanie konkurować z największymi producentami obuwia.