Najpopularniejsze zabiegi estetyczne twarzy

ładna kobieta - profil twarzy

Przez ostatnie lata, medycyna estetyczna przechodzi prawdziwy boom popularności. Oferowane zabiegi są nieinwazyjne i mogą nam pozwolić na poprawienie całościowej kondycji skóry, zwłaszcza z jej jędrnością i ogólnym wyglądem. Wbrew pozorom, nie wymagają one żadnego przygotowania z naszej strony. Gdyby były to możliwe, możemy wejść z ulicy do gabinetu i poddać się jednemu z zabiegów. Jakie są najpopularniejsze z nich i na czym polegają? Spieszymy z pomocą.

Zdecydowanie największą popularnością cieszy się botoks, który wygładza zmarszczki mimiczne. Toksyna botulinowa, stosowana jest do redukcji zmarszczek na czole, przy oczach i między brwiami. Polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości substancji w wybrane miejsce, a jej działanie utrzymuje się przez 3-4 miesiące.

Mezoterapia lub potocznie „wampirzy lifting” może wyglądać strasznie, jednak jej działanie może być zbawienne dla naszej skóry, która po jego wykonaniu będzie ujędrniona i wygładzona. Jak wygląda taki zabieg? Od pacjentki pobierana jest krew, odseparowuje się od niej płytki krwi i poprzez serię nakłuć do skóry dostarczone zostaje samo osocze. Do osiągnięcia pożądanych rezultatów wystarczy jedna taka sesja.

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą w naszej skórze substancją odpowiedzialną za jędrność i sprężystość naszej skóry. Wraz z wiekiem nam go ubywa i jest on głównym winowajcą wiotczenia skóry. Zabieg z jego użyciem polega na poprawieniu niedoskonałości takich jak opadnięte kąciki ust poprzez zastrzyk. Efekty utrzymują się przez wiele miesięcy i widocznie są niemal od razu.

Wykonane z kwasu glikolowego i polimlekowego nici liftingujące są kolejną możliwością na lifting i modelowanie owalu naszej twarzy. Włókna tych nici są wprowadzane pod skórę, a proces ich całkowitego wchłonięcia trwa nawet 18 miesięcy.

Efekty wykonanych zabiegów nie utrzymują się na stałe. Wszystkie wstrzyknięte substancje i ich działanie w końcu ustępuje, a nici liftingujące się ulegną wchłonięciu. Stąd też największe fanki tej gałęzi medycyny regularnie odwiedzają gabinety swoich ulubionych specjalistów, a robią to z prostego powodu – chcą się poczuć lepiej w swojej skórze, a przecież każda z nas na to zasługuje.

Na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zaprasza http://sopockafabrykaurody.pl/