Kowbojki – must have wiosny 2013

W zasadzie, prawdziwą wiosnę mamy dopiero od kilku – kilkunastu dni, ale pewnie większość z czytelników dobrze wie, jakie trendy opanują nas w najbliższych miesiącach. Bo jeżeli nie nadejdzie żaden kataklizm i nie spotka nas wojna, to jednym z kilku produktów „must have” tej wiosny będą kowbojki. Oczywiście nie w wydaniu klasycznym, lecz w specjalnie przygotowanej wersji dla pań. Zresztą, wystarczy spojrzeć na katalogi i półki sklepowe, a moje słowa znajdą potwierdzenie.

images (79)Prawdziwym hitem okażą się pewnie kowbojki na koturnie. Ostatnie miesiące pokazują, że wszystko co z koturnami związane, sprawdza się doskonale. Znajdziemy masę wariacji na ten temat, dlatego nie należy obawiać się sztampowości tego rodzaju obuwia. Przeglądając sklepy w sieci, znaleźć można ciekawe kowbojki od BRONX, a także masę ciekawych pozycji na Allegro.

Właściwie czemu kowbojki? Obuwie to kojarzy nam się głownie z mężczyznami, którzy pochodzą (albo udają, że pochodzą) z Texasu i hołdują tradycji kowbojskiej. Jednak buty, które owi osobnicy noszą nie koniecznie muszą służyć do poganiania krów. To także bardzo funkcjonalne obuwie – wytrzymałe, wygodne i eleganckie. Można je założyć zarówno do jeansów jak i do spódniczki, a nikt nie spojrzy na nas z niesmakiem.

Jak zawsze, możemy wybierać wśród produktów markowych oraz nieco tańszych, marek mniej znanych. Radzę nie przywiązywać uwagi do metki czy logo – lepiej dokładnie dowiedzieć się, z jakich materiałów zostało wykonane obuwie. Najlepsza będzie oczywiście skóra lub skóra ekologiczna.