Brogue – eleganckie i wygodne obuwie

Brogue to rodzaj męskiego półbuta, który jest bardzo popularny wśród wielu panów. Ich duża zaletą jest możliwość noszenia ich zarówno do mniej lub bardziej oficjalnych strojów, dzięki czemu są one dość uniwersalne i pozwalają na tworzenie ciekawych stylizacji. Firma Clarks już dawno zauważyła, że ten rodzaj buta cieszy się niemałą popularnością wśród męskich klientów, stąd postanowiła stworzyć kolekcję kierowaną do miłośników takiego rozwiązania.

Ten rodzaj obuwia ma swoje korzenie w okryciu stóp noszonym przez celtyckich górali. Nic więc dziwnego, że najbardziej popularne są one w Wielkie Brytanii, skąd „wyruszyły” na inne rynki. Buty Clarks utrzymane w tej konwencji to oferta stylizowana na lata czterdzieste oraz sześćdziesiąte, co widać chociażby poprzez zastosowanie wzorków składających się z dziurek, dzięki którym but staje się bardziej „vintage”. Rzecz jasna owe otworki równie skutecznie odprowadzają nadmiar ciepłego powietrza, dzięki czemu ich funkcja nie ogranicza się tylko do kwestii estetycznych.

W zależności od upodobań kolorystyka butów może się różnić, zasadniczo jednak orbituje ona wokół brązów, czerni oraz koloru beżowego. Dzięki nim te buty Clarks wciąż mogą być dopasowywane do różnych ubrań, co nie byłoby możliwe w wypadku bardziej ekstrawaganckich odcieni. Projektanci mieli to na uwadze, dlatego też w tym wypadku postawili na klasyczne rozwiązania, które sprawdzają się doskonale, o czym świadczą tysiące sprzedanych par.