Przeszczep włosów – metoda FUE

przeszczep-wlosow

Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny, który na dzień dzisiejszy jest jedyną sprawdzoną metodą zapewniającą trwałe efekty. Lekarz przeprowadzający zabieg powinien być gruntownie przeszkolony. Nie tylko on sam, ale także i zespół asystujący. Zabieg stosowany jest zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Najczęstszą jego przyczyną są blizny pourazowe oraz poparzenia. Często wykonuje się go w okolicach brody głównie jako uzupełnienie brakującego zarostu, czasem jako jego odtworzenie.

Mieszki włosowe pobierane są z tylnej części głowy, czyli okolic nie podlegających łysieniu, gdyż z tych okolic włosy nie wypadają. Ideą FUE jest przeniesienie w łysiejące miejsce tych właśnie mieszków. W takiej konfiguracji zachowują one swoje właściwości, a więc włosy nie powinny odpadać. Zabieg przeprowadza się z różnych powodów, najczęstszymi są: łysienia androgenowe u kobiet i mężczyzn, łysienie pourazowe oraz po leczeniu oparzeń skóry głowy, blizny pooperacyjne oraz odtworzenie zarostu na brodzie.transplantacja-wlosow

Metoda FUE przeznaczona jest dla pacjentów o mocnym owłosieniu w okolicy potylicy – stanowi ona miejsce dawcze. Ważne jest, aby lekarz oraz pacjent znali naturalny proces starzenia się włosów. Dlatego ważna jest strategia wykorzystania dostępnej ilości włosów. Przy kwalifikacji do zabiegu bierze się pod uwagę takie czynniki jak: wiek, stabilność wypadania włosów, pochodzenie, cechy twarzy, oczekiwania pacjenta oraz rodzinna historia wypadania włosów.

Do przeciwwskazań należą: łysienie plackowate, choroby zakaźne, cukrzyca oraz nieuregulowane ciśnienie.

Przez zabiegiem należy poinformować lekarza o zażywanych lekarstwach, czy witaminach oraz o planowanych zabiegach chirurgicznych. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg rozpoczyna pobranie mieszków z tylnej części głowy. Pobierane są pojedynczo za pomocą specjalnych mikropunchow. Po zebraniu wszystkich następuje implementacja w miejsce biorcze. Tył głowy powinien zagoić się do 10 dni od zabiegu, a miejsce biorcze do 14 dni.